نظام نامه تغییر رشته کارشناسی

نوشته شده توسط : / تغییر رشته کارشناسی / چهارشنبه, 01 اسفند 1397 13:48

نظام نامه تغییر رشته کارشناسی

نظامنامه نحوه تغییر رشته کارشناسان رسمی دادگستری


نظر به تجویز بندهای ( الف ) و ( ز ) ماده 7 قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری و بمنظور بهره وری هر چه بیشتر از خدمات کارشناسان در تخصص ها ی ذیربط نظامنامه نحوه تغییر رشته کارشناسان بشرح ذیل تدوین میگردد :
ماده 1- کارشناسان رسمی دادگستری که دارای پروانه معتبرند و موفق به اخذ مدرک علمی جدید شوند و یا دارای تخصص های متفاوت در رشته های مختلف باشند میتوانند برابر مفاد این نظامنامه و با موافقت شورای عالی کارشناسان در صورت داشتن شرایط لازم برای ادامه کار در رشته جدید تغییر رشته دهند .
ماده 2- کارشناسانی میتوانند تغییر رشته دهند که :
حداقل سه سال سابقه کارشناسی در رشته قبلی داشته باشند .
دانشنامه کارشناسی و یا با لاتر در رشته مورد تقاضا و حداقل 2 سال سابقه تجربی در رشته جدید بعد ازاخذ مدرک تحصیلی داشته باشند.در آزمون کتبی و مصاحبه پذیرش کارشناس در مهلت مقرر و اعلام شده شرکت و پذیرفته شده باشند.
* تبصره 1- در رشته ها یی که دوره تحصیلی مرتبط دانشگاهی ندارند ارائه گواهی ا ز مراجع معتبر و مورد قبول شورای عالی کارشناسان مبنی بر داشتن 15 سال سابقه کار تجربی و عملی در رشته مورد تقاضا الزامی است .
*تبصره 2- دانشنامه های اخذ شده از دانشگاههای خارجی باید به تأیید مراجع ذیربط رسیده و سپس برای شر کت در آزمون ارائه شود.

ماده 3- متقاضیان تغییر رشته خارج از ظرفیت مصوب برای شهرستان ذیربط بوده و در آمار آزمون سال مربوطه منظور نخواهد شد.

ماده 4- کارشناسانی که تغییر رشته می دهند معاف از طی مراحل مربوط به مواد 13 ( صلاحیت های اخلاقی ) و 17 ( اتیان سوگند ) هستند لکن موظف به گذراندن حداقل 3 ماه دوره کارآموزی در رشته مورد تقاضا زیر نظر کارشناس راهنمای ذیصلاح می باشند.

ماده 5- کارشناسانی که بدین ترتیب تغییر رشته می دهند تا 10 سال از زمان دریافت پروانه جدید مجاز به تغییر رشته مجدد نیستند.

ماده 6- کارشناسان متقاضی تغییر رشته همزمان می توانند درخواست تغییر حوزه جغرافیایی خود را نیز داشته باشند و اعلام آن به شورای عالی قبل از ثبت نام از طریق کانون مربوطه الزامی است.

ماده 7- کارشناسان مشمول این نظامنامه پس از پذیرفته شدن در آزمون و پایان کارآموزی و شروع کارشناسی در رشته جدید مجاز به انجام کارشناسی در رشته قبلی نبوده و صلاحیت ها و پروانه کارشناسی آنها در رشته قبلی ابطال و در رشته جدید توسط مراجع ذیربط نسبت به اعطا صلاحیت و صدور پروانه جدید بطور همزمان اقدام خواهد شد.

ماده 8- سوابق کارشناسی در رشته جدید از زمان اعطا صلاحیت و صدور پروانه و شروع بکار محاسبه خواهد شد.سوابق خدمت کارشناس در رشته قبلی نیز در پروانه کارشناسی جدید با ذکر مدت و رشته درج خواهد شد.
ماده 9- این نظامنامه در 8 ماده و 2 تبصره و 3 بند در اجلاس1386/7/26 شورای عالی کارشناسان به تصویب رسید.

نویسنده

مدیر ارشد وب‌سایت

مدیر ارشد وب‌سایت

نظر دادن

کلاس های آتی

  • رونوشت از کلاس های آموزشی کارآموزان کارشناسی برنامه کلاس های آموزشی ویژه کارآموزان کارشناسی
  • کلاس آموزشی اختلاف پیمانکار، مشاور و کارفرما برگزاری جلسه دوم کلاس آموزشی "اختلاف پیمانکار، مشاور و کارفرما" ویژه گروه راه و ساختمان…
  • آموزش حسابداری صنعتی برگزاری کلاس آموزشی حسابداری و حسابرسی امور تولیدی و صنعتی ویژه گروه مالی زمان: شنبه…
  • کلاس آموزشی حسابداری و حسابرسی برگزاری کلاس آموزشی حسابداری و حسابرسی موسسات و نهاد های عمومی غیر دولتی  ویژه گروه…
سایر اخبار

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید امروزبازدید امروز175
بازدید هفتهبازدید هفته2242
کل بازدیدهاکل بازدیدها181518

Please publish modules in offcanvas position.