پرسش وپاسخ

نوشته شده توسط کانون کارشناسان شهرکرد.

سوال :با عرض سلام و احترام لطفا بفرمائید آیا یک نفر کارشناس رسمی یا متقاضی کارشناسی می تواند بطور همزمان پروانه کارشناسان قوه قضائیه موضوع ماده 187 را دریافت و در هردو زمینه خدمت نماید؟
پاسخ : با سلام کاربر گرامی برابر ماده 38 از قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری دارا بودن دو پروانه کارشناسی و یا یک فقره در دو رشته ممنوعیت دارد.


سوال:با سلام اینجانب فارغ التحصیل بهمن ماه سال 81 در مقطع کاردانی ساختمان و فارغ التحصیل آذر ماه 90 در رشته مهندسی عمران بوده و دارای سابقه کار نیز می باشم آیا مجاز به شرکت در آزمون سال92 هستم . با تشکر
پاسخ : سلام-از جمله شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون داشتن حداقل مدرک لیسانس و 5 سال سابقه کار می باشد.


سوال: با سلام و عرض خسته نباشید.بنده در سال 87 مدرک کارشناسی الکترونیک گرفتم آیا امسال میتوانم در این آزمون شرکت کنم؟و منابع این آزمون را از کجا تهیه کنم؟
پاسخ : سلام- یکی از شرایط لازم جهت شرکت در آزمون کانون کارشناسان داشتن حدالقل مدرک لیسانس و 5 سال سابقه کار می باشد در ضمن منابع آزمون همان منابع رشته تخصصی شرکت کننده میباشد.

سوال:با سلام اگه ممکنه نمونه سربرگ کارشناسان را روی سایت بگذارید. ممنون
پاسخ : سلام-درخواست شما در حال پیگیری می باشد.


سوال:با سلام و احترام آيا مدرك مورد نظر براي قبولي در يك رشته جهت كارشناس شدن ليسانس است يا فوق ليسانس من داراي ليسانس مديريت و فوق ليسانس حسابداري ميباشم آيا ميتوانم براي رشته حسابداري كارشناس شوم؟ با تشكر
پاسخ : سلام-حدالقل مدرک جهت شرکت در آزمون کانون لیسانس می باشد.

سوال: با سلام. آیا کارمند قوه قضائیه می تواند عضو کانون و جزء یکی از کارشناسان باشد؟
پاسخ : بله